تبلیغات
آموزشهای اینترنتی - دارویی برای از کار انداختن رشد تومورهای سرطانی

آموزشهای اینترنتی

شنبه 25 اردیبهشت 1389

دارویی برای از کار انداختن رشد تومورهای سرطانی

نویسنده: server   طبقه بندی: تغذیه و سلامت، 

جام جم آنلاین: محققان با بهره‌گیری از استراتژی‌های جدید و سریع در تولید داروهای ضدسرطان ، داروی جدیدی ساخته‌اند كه می‌تواند مانع رشد تومورهای ناشی از سرطان كلیه و لوزالمعده در موش‌ها شود و رشد آنها را متوقف كند.
محققان دانشگاه كالیفرنیا و سن‌دیه‌گو دارویی تولید كرده‌اند كه با چسبیدن به یك سوئیچ مولكولی در سلول‌های سرطانی و رگ‌های خونی تومورها آن را در حالت غیرفعال نگه می‌دارد.
با این روش محققان سوئیچ كیناز (آنزیمی كه یك مولكول را فسفردار می‌كند)‌ را در تومورهای سرطانی در حالت غیرفعال یا خاموش قفل می‌كنند.
این روش با روش‌هایی كه بازدارنده‌های فعلی برای غیرفعال كردن كیناز استفاده می‌كنند، متفاوت است.
این شیوه با استفاده از تركیب شیمی و تكنولوژی سوپركامپیوتری قادر است بسرعت داروهای مورد نظر را برای درمان غربال و گزینه مناسب را انتخاب كند.
فرآیند غربال و گسترش به منظور تشخیص بالقوه داروهای كاندیدا كه توانایی ایجاد توقف در فعالیت آنزیم آشكارساز رشد تومور را دارند، استفاده می‌شود.
این آنزیم آشكارساز قادر به تغذیه و پرورش رگ‌های خونی تومور و در نتیجه رشد آن است. طبق نظر محققان این روش جدید ممكن است راهكار سودمند و مناسبی در ارتقا و اثربخشی داروهای ضدسرطان باشد.
با استفاده از ابركامپیوترهای مركز كامپیوتر سن‌دیه‌گو محققان مولكول‌های سفارشی را طراحی كردند كه قادر به تثبیت شكل غیرفعال آنزیم‌های pdgfrb و b-raf بود. هر دوی این آنزیم‌ها در تومورهای سرطانی و رگ‌های خونی كه تومورها را تغذیه می‌كردند، مشاهده شده بود.
از آنجا كه این دو آنزیم به صورت مشاركتی فعالیت می‌كردند، غیرفعال كردن هر دوی آنها اثرات جالب توجهی روی تومورها می‌گذاشت.
بنابراین محققان دارویی طراحی كردند كه عوامل شریك در شكل‌گیری رگ‌های خونی و تجاوز تومورها را مورد هدف قرار می‌داد.
با تولید این دارو و غربال‌های كامپیوتری می‌توان داروهای مناسبی تولید كرد كه كمترین اثرات جانبی را داشته باشند.
محققان داروی تولید شده را روی رگ‌های خونی ماهی راه راه كوچك كه شباهت زیادی به رگ‌های خونی سرطانی در انسان دارد، آزمایش كردند.
مولكول‌هایی كه باعث جلوگیری از رشد رگ‌های خونی می‌شدند دقیقا در موش‌ها هم پیدا شدند. محققان امیدوارند بزودی بتوانند این داروها را در نمونه‌های انسانی آزمایش كنند.
این سیستم غربال دارویی مزایای متعددی دارد.

نویسندگان

لینکستاندستگاه چاپ روی لیوان بشقاب کلاه کاشی تیشرت و ...


اخذ اقامت تجاری بلاروس

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :